Andrewa Niccola nemá Hollywood moc v lásce. Natočil sice skvělého Obchodníka se smrtí nebo Gattacu, jeho filmy ale ne a ne začít pořádně vydělávat. Tenhle problém způsobil, že se Niccol nepostavil za kameru celých pět let, nyní se však konečně hýbou ledy. A kupodivu to neznamená, že brzy uvidíme jeho sci-fi The Cross, ve které měl Orlando Bloom řešit potíže s tajemnou hranicí a Olgou Kurylenko. Ta se totiž nezačala nikdy točit a bude muset počkat, než si Niccol pohraje s nesmrtelností ve svém dosud prý nejkomerčnějším projektu.

Ten se jmenuje I‘m.mortal a vypráví o nepříliš vzdálené budoucnosti, ve které se lidstvu podařilo přijít na to, jak vypnout gen způsobující stárnutí. Bohatí si tedy užívají věčnosti v luxusu a rozdávání času se dokonce používá místo klasického placení, takže chudí dělají všechno proto, aby urvali nějaký ten rok života navíc. Patří k nim i nemajetný mladík, jemuž se právě podařilo pár let získat, nestačí s nimi ale zachránit svoji umírající matku. Navíc je na útěku před zkorumpovanou policií, tzv. hlídači času, bude se tak muset začít sakra snažit, aby nepřišel i o roky, které vyfasoval už při narození.

Od Niccolova dalšího autorského projektu (vše od námětu po režii) máme čekat sociální sci-fi z ranku Potomků lidí, kříženou s klasickým Loganovým útěkem, a v současnosti finišují jednání ohledně produkce a distribuce filmu. Jestli dopadnou dobře, začne se hledat schopné mladé obsazení (všichni kolem 25 let), přes které by měl film prodat, a pak už se bude v klidu mířit k plánovanému letnímu natáčení v L.A. Doufejme tedy, že Niccolův nový film nenavštíví nějaká marketingově výhodná tvář z Twilight ságy, a někdo najde jiný způsob, jak zlomit jeho menší finanční prokletí. Při pohledu na kvality jeho předchozích počinů je totiž docela smutné, že ho podobné „malichernosti“ brzdí v rozletu.