Monstra došla. Vymyslet novou potvoru, vraha, ducha nebo zrůdu, která by dokázala vyděsit diváky a zároveň je zaujmout, je dnes prakticky nemožné. Ve dvacátém století jich však bylo nepočítaně a není nic jednoduššího, než jednu z nich vzít a natočit remake nebo reimaginaci.

Jedním z nejoblíbenějších hororových příběhů je pravděpodobně Frankenstein, protože jeho příběh se na nás v příštích pár letech chystá rovnou třikrát. Jednu verzi připravuje Guillermo del Toro, scénárista Underworldu Kevin Grevioux zase chce v I, Frankenstein udělat ze slavného monstra soukromého detektiva a lovce nadpřirozených potvor a teď to vypadá, že se dočkáme i něčeho možná trošku vážnějšího.

Timur Bekmambetov se totiž upsal adaptaci knihy Petera Ackroyda The Casebook of Viktor Frankenstein, která vypráví o tom, jak se mladý talentovaný vědec během svých studií seznámil se spisovatelem Percym Shelleym a ten ho ukecal, aby si začal hrát s mrtvolami. To, že autorkou knižního Frankensteina je Marry Shelley, není náhoda, jestli se ale dočkáme psychologického dramatu, ve kterém by se mladý badatel musel vyrovnávat se svou vírou a zároveň se svými ambicemi, nebo variace na Re-animátora, to zatím můžeme jen hádat. Kniha je údajně velmi atmosférická, Bekmambetov zatím ale točil především vizuální divočárny, tak doufejme, že zvládne i film, v němž nikdo nejezdí autem po boku autobusu nebo kde se neřítí ruská kola po městě. Fanoušci Bekmambetova Wanted teď ale možná kvůli dvojce začnou být malinko nervozní.