Některé comicsové filmy to vždycky budou mít těžší než konkurence. Diváci budou automaticky víc fandit cool zabijákovi upírů nebo držkatému miliardářovi v superobleku než patriotovi, jenž se obléká do americké vlajky.

Kapitán Amerika bude bezpochyby film, který to nebude mít v Evropě snadné a šance, že se mu diváci, jež dodnes nechápou pravidla baseballu, vysmějí, je poměrně velká. U Marvelů si toho jsou určitě vědomi, a tak dělají, co mohou, aby jednoho ze svých nejdůležitějších superhrdinů zatraktivněli. Mají s ním totiž v budoucnu hodně velké plány a neúspěch si dovolit nemohou. Joe Johnston ve Vlkodlakovi ukázal, že režii by zvládnout měl a řeči o tom, že si hlavního padoucha zahraje Hugo Weaving, se také poslouchají moc hezky. Donedávna ale chyběla hlavní herecká hvězda.

Teď už ale její jméno známe. A máme radost. Kapitána Ameriku si totiž zahraje Chris Evans. Má talent, charisma, superhrdinskou muskulaturu a rozhodně je to zajímavější volba než nějaký neznámý kašpar ze seriálu pro americké středoškolačky. Na MovieZone mu fandíme už docela dlouho a bylo nám líto, že jeho předchozí comicsový pokus s Fantastickou čtyřkou nevyšel a jediné, co se na těch dvou filmech dalo chválit, byl nakonec jen a pouze on. Teď bude mít k ruce schopnějšího režiséra, studio, které ví, jak se postavit ke comicsové látce a záda mu určitě bude krýt pár hereckých hvězd v čestných roličkách. Se smlouvou na Kapitána Ameriku je navíc spojeno i upsání se k týmovce The Avengers. Castingové oddělení u Marvelu si zaslouží pochvalu a my se můžeme začít pomalu těšit.