Lee Daniels, režisér oscarového dramatu Precious, našel Martina Luthera Kinga pro svou novinku Selma. Vedle Hugha Jackmana se objeví málo známý Brit David Oyelowo. Dustin Hoffman se poprvé v životě postaví za kameru u filmu Quartet, což by měl být příběh čtveřice důchodových operních zpěváků. Zahraje si i hlavní roli a záda mu budou krýt Albert Finney nebo Maggie Smith. Tvůrce hororu Pandorum Christian Alvart chystá film Captain Future. Půjde o adaptaci sci-fi příběhů ze čtyřicátých let, v nichž geniální vědec putoval vesmírem a bojoval proti mezigalaktických padouchům. Mabrouk El Mehri, jenž natočil velmi povedené JCVD, má režírovat thriller The Cold Light of Day, v němž bude na výletě ve Španělsku unesena americká rodina a jeden její člen dostane jen pár hodin na to, aby je našel a zachránil.

V chystané dětské fantasy Martina Scorseseho Invention of Hugo Cabret si zahrají Chloe Moritz, Asa Butterfield a v jednání jsou i Ben Kingsley a Sasha Baron Cohen. Jim Carrey a Kate Hudson by se mohli přidat k Jennifer Garner v komedii Butter. Carrey by si mohl zahrát politika podobného Billu Clintonovi, Garner jeho manželku a Kate Hudson ženu, na niž bude mít hlavní hrdina spadeno. Obsazení Conana doplní Rose McGowan. Nezahraje si Rudou Sonju, ale zlou poločarodejnici. Natáčení začalo tento týden v Bulharsku. A Owen Wilson s Woody Harrellsonem budou dabovat dva krocany, co cestují časem v animáku Turkeys. Režie se ujme Ash Brannon, jenž natočil parádní Divoké vlny.

Novozélanďané Temuera Morrison a Taika Waititi se přidali ke comicsovce Green Lantern. Glen Close se rozhodla zadaptovat svou vlastní divadelní hru a ve filmu Albert Nobbs se objeví Orlando Bloom, Jonathan Rhys-Meyers a Amanda Seyfried. Chris Evans se nejspíš vykašlal na Kapitána Ameriku, protože se upsal nezávislému lékařskému dramatu Puncture. Paul Bettany s Rufusem Sewellem si asi užijí víc akce, protože se připojili k Johnnymu Deppovi a Angelině Jolie v thrilleru The Tourist. Novinka Alexandera Paynea The Descendants nabídne krom George Clooneyho i Judy Greer, Matthew Lillarda a Beau Bridgese. Emma Stone by se mohla přidat ke Stevu Carellovi a Ryanu Goslingovi v komedii Crazy, Stupid Love a Julianne Moore si zahraje s Kristen Stewart ve filmu Backwoods, o němž víme jen to, že se bude zabývat koncem světa.