Kde jsou ty časy dívenky z Leona. Natalie Portman začala kariéru pěkně s cigaretou v ústech, aby následně proběhla jednou menší sci-fi ságou, oholila si hlavu a nyní míří zpět k blbnutí se zapalovačem. Nemluvím teď o letošní středověké komedii Your Highness, v níž se možná také dočkáme nějakého obláčku kouře (tolik lidí z tvůrčího týmu Travičky zelené se na place nemotá náhodou), nýbrž o projektu jménem Best Buds.

Ten si klade nároky být maličko přelomový, protože půjde o první huličskou komedii, ve které se poveze spousta trávy z bodu A do bodu B pod ženským dohledem. Jejími hlavními hrdinkami totiž budou dvě nejlepší kamarádky, které musí skočit do auta a vydat se zachránit svatbu kámošky číslo tři. A to tím, že jí dovezou nějaký ten kvalitní matroš. Zatím se neví, k čemu ho bude slečna v bílém potřebovat (vdává se pro peníze a došel jí alkohol?), v každém případě nás prý ale čeká slušný úlet ve stylu Zahulíme, uvidíme. Jen ty holky tam asi budou o něco chytřejší.

Natálka si v Best Buds zahraje jeden z hlavních partů a hodlá tuhle nezávislou komedii i produkovat, ještě předtím má ale na programu tu samou "dvojroli" u Pride and Prejudice and Zombies (ano, čtete dobře). Začínám tak mít trochu pocit, že se na natáčení Your Highness musely dít moc hezké věci. Anebo jde o prosté pokračování odvážně kariérní krasojízdy, ve které teď budou thrillery od Aronofskyho střídat comicsové spektákly Kennetha Branagha, jen proto abychom si nemysleli, že se bývalá královna Naboo něčeho zalekne. Jde té holce nefandit?