V Americe se moc nových hororů netočí. Všechno se předělává, vykrádá, kouká se na to „z nového úhlu pohledu“ nebo se točí prequely. A nebo Saw, což je ještě horší. Každopádně to vypadá, že budoucnost by nemusela být tak špatná.

O tom, že za mořem vzniká předělávka španělského hororu Sirotčinec, už jsme před nějakou dobou psali. Guillermo del Toro, jenž stál jako producent za původním filmem, bude dohlížet i na novou verzi a vypadá to, že si chce její kvality pohlídat. Příběh o rodině, která se nastěhuje do starého domu a o podivném dítěti s pytlem na hlavě, totiž bude režírovat Mark Pellington. Ten má za sebou parádní ale trochu zapomenutý thriller Miluj bližního svého a solidní skoro horor Proroctví z temnot. Režírovat rozhodně umí a bezpochyby je to lepší volba než nějaký neznámý tvůrce videoklipů pro Rihannu.

Něco se děje ale i u prequelu slavné Věci. O té už se mluví hodně dlouho, ale nikdy to nevypadalo, že bychom se jí mohli doopravdy dočkat. Režisér Matthijs van Heijningen,  Jr. ale potvrdil, že natáčení začne už letos v březnu a v Torontu se budou filmaři zdržovat až do června. Scénář napsali Ronald D. Moore a Eric Heisserer. Ten první stojí za seriálem Battlestar: Galactica a druhý za novou verzí Noční můry v Elm Street. Děj by nás měl zavést na norskou polární základu a ukázat, jak monstrum vzniklo a co dělalo před tím, než se s ním seznámili Kurt Russell a John Carpenter.