Potřebujete pro studio finanční jistotu? Rozjeďte velkou fantasy sérii, po které se omladina utluče. Warneři si takhle pojistili celou dekádu Harrym Potterem, malý Summit zase neskutečně nakopla Twilight sága. A kolem proběhla spousta dalších, více či méně úspěšných pokusů. Vždycky je ale důležité hledět do budoucnosti, která by mohla být růžová pro Percyho Jacksona od Foxů a možná i pro Beautiful Creatures.

Tak se totiž jmenuje knižní novinka (dnes v Americe vyšla), kterou hodlají Warneři zaplácnout budoucí díru po brýlatém čaroději. A zní to jako hodně fikaný plán. Beautiful Creatures vypráví o středoškolákovi Ethanovi, který žije v malém městečku v Jižní Karolíně a má plnou hlavu mladé krásky, jež se mu často zjevuje v pozdních nočních hodinách. Jaké je tedy jeho překvapení, když se mu jeho sen přistěhuje rovnou pod nos. Brzy se však ukáže, že Lena není úplně obyčejná holka, a čerstvý párek bude muset čelit tajemnému prokletí, které obestírá její rodinu. Klíčové slovo: čarodějnice.

Velká „mezidruhová“ láska, kouzla a čáry, mladí hrdinové bojující s nebezpečnou budoucností… Komu to nezní jako mix Pottera a Twilightu rovnou na objednávku? Kdo ví, s jakým úmyslem Cami Garcia a Margaret Stohl svou pětidílnou „jižanskou gotickou fantasy“ psali, pro nás je důležité, do jakých rukou se tenhle potenciální hit dostane. A tady to začínají být zajímavé, jelikož se o scénář i režii prvního dílu postará Richard LaGravenese, jehož P. S. Miluji tě bych se nebál označit za jednu z nejoriginálnějších romancí poslední doby. Na triku má také scénář Krále rybáře a Madisonských mostů, takže se odvážím doufat, že na nás nepošle další unylou romanci, cílenou výhradně na čtenářky knižní předlohy. Nebo myslíte, že to je předem prohraná bitva?