Comicsy došly, počítačové hry návštěvníky kin nelákají, japonské horory už nikoho nezajímají a Stephen King s Danem Brownem nemůžou psát sedmnáct románů ročně. Pokud filmaři chtějí něco zadaptovat, musí sáhnout jinam a v poslední době je v módě hledat témata mezi deskovými hrami.

Na Kloboučku, hop sice ještě jen tak nedojde, ale už víme, že Ridley Scott bude točit Monopoly, mluví se o Risku a Peter Berg dělá Battleship. Teď to ale vypadá, že se konečně někdo rozhodl vytáhnout hru, která by mohla na filmovém plátně stát za to. Warhammer 40K je strategická hra z temné budoucnosti, kdy se v nekonečném vesmíru mydlí prakticky každý s každým. Na světě má miliony fanoušků a i v Čechách by jich člověk našel bez problémů docela dost. Někteří sice před temnou budoucností preferují stejně drsnou fantasy variantu, ale v Hollywoodu mají jasno. Vydáme se do vesmíru.

Ve filmu s názvem Ultramarines se prý mrkneme mezi elitní lidskou jednotku, jejíž geneticky a technologicky našlapaní členové brání lidské impérium před šmejdem z vesmíru. Pro znalce – údajně by za klaďáky měli být Space Marines a Imperiální garda. Scénář teď píše Dan Abnett, jehož knihy z obou warhammerovských světů můžete najít i na pultech českých knihkupectví, a tvůrci slibují kombinaci živých herců a hodně CGI. Zní vám tahle sci-fi válečná záležitost až moc dobře? Pokud ano, máte pravdu, režírovat má Martyn Pick. V životě jsem o něm neslyšel a počítám, že moc fanoušků na MovieZone mít nebude, tak mu alespoň držme palce. I s neznámým člověkem za kamerou by to mohlo být zajímavější než Scottovo Monopoly.