Doc Savage je jméno, které většině českých filmových diváků nic neřekne, avšak za mořem jde o hrdinu, jehož zná prakticky každý. Jeden z nejslavnějších literárních bouchačů a symbol brakové literatury z počátku minulého století si ale svůj film zaslouží.

Jeden už by tu byl, ale na Muže z bronzu z roku 1975 si u nás nevzpomene nejspíš skoro nikdo. A ani to nevadí, protože údajně o žádnou velkou pecku nešlo. Jak už ale bylo řečeno na začátku, Doc Savage je jeden z těch hrdinů, kteří by svůj velký a dobrý film mít měli. A tak ho dostane. Tenhle lékař, vědec, vynálezce a především člověk s postavou dobře rostlého medvěda a dobrodruh každým coulem, se stal inspirací pro spoustu dalších hrdinů a třeba takový Superman nebo Batman od něho v jistém směru doslova opisovali. A možná právě proto si někdo v Hollywoodu řekl, že je s adaptací potřeba malinko pohnout a ukázat světu „toho prvního a nejlepšího.“

A tak na scénu přichází Shane Black. Scenárista, jenž je zodpovědný za Smrtonosnou zbraň, Posledního skauta a režii si vyzkoušel u Kiss Kiss Bang Bang, dostal za úkol napsat smysluplný dobrodružný příběh z třicátých let a když mu to půjde hodně dobře, možná se postaví i za kameru. Produkčně ho bude hlídat Neal Moritz, jenž je zodpovědný třeba za xXx, takže bychom nemuseli být ani moc překvapení, kdyby se v roli svalnatého kolegy Indiana Jonese objevil třeba i Vin Diesel. Nějaké další nápady?