Tak je to oficiální. Ridley Scott se chce upracovat k smrti, překonat rekord v počtu natočených filmů za rok a dostat infarkt, když bude řvát herecké pokyny na Leonarda DiCapria. Je to totiž jen pár dní, co jsme psali o tom, že se chystá na remake britské detektivky Red Riding a režisér už je tu s dalším projektem.

Rád by totiž natočil film o jedné z módních ikon. Značka Gucci patří mezi to nejluxusnější, co mohou pánové svým protějškům koupit, ale budování dobrého jména nebylo pro tuhle společnost úplně jednoduché. Firma se v sedmdesátých letech ocitla na hranici krachu a řízení módního giganta prý občas vypadalo jako organizování rodinného mafiánského klanu. V roce 1995 navíc Patrizia Gucci nechala zastřelit svého manžela Maurizia, což v módním průmyslu také není úplně obvyklé.

Tenhle pohled do zákulisí světa módy by tedy mohl být rozhodně zajímavější než to, co nám pouští Fashion Channel. Navíc to i vypadá, že Ridley Scott plánuje hodně hvězdné obsazení. V hledáčku má totiž prý Leonarda DiCapria a Angelinu Jolie, což by mohla být hodně zajímavá dvojice. Na druhou stranu Scott má teď těch projektů rozpracovaných doopravdy hodně a je otázka, kdy a jestli vůbec na profil firmy Gucci dojde. Každopádně bychom ho ale viděli raději než adaptaci Monopoly. Ale rozhodně ne tak rádi jako pátého Vetřelce.