Nebýt J. J. Abramse, nejspíš by dnes moc lidí Chrise Pinea neznalo. Významný televizní producent a filmový režisér ale nejspíš dokázal odhalit jeho talent a měl odvahu riskovat a obsadil ho do hlavní role nového Star Treku. A díky tomu se Pine ze dne na den stal jedním z nejžádanějších mladých herců Hollywoodu.

V budoucnu se počítá s tím, že znovu usedne na kapitánský můstek a bude bránit Federaci planet, ale Pine má i jiné plány. Už víme, že by se měl objevit po oku Denzela Washingtona a v režii Tonyho Scotta v thrilleru Unstoppable, kde bude mít za úkol zastavit vlak, jenž se nekontrolovatelně řídí na město a je naložený chemickým bordelem. Teď se ale jeho jméno začalo spojovat s dalšími dvěma zajímavými projekty. Tím prvnímu bude drama The Art of Making Money, kde by si měl Pine zahrát Arta Williamse, chlapíka, který se z průměrného chicagského zlodějíčka vyšvihl na pozici jednoho z nejlepších padělatelů na světě. Scénář píše Frank Baldwin a režie by se měl ujmout všeuměl D. J. Caruso, jemuž po Disturbii a Oku dravce docela fandíme.

Potenciálně ale ještě zajímavěji zni to, že Pine momentálně jedná s Paramount Pictures o tom, že by se objevil v roli Jacka Ryana a zařadil se tak vedle Aleca Baldwina, Harrisona Forda a Bena Afflecka. Scénář Hosseina Aminiho by měl být prequelem ke všem čtyřem filmům, takže původně plánovaný George Clooney je ze hry a studio musí hledat někoho mladšího. Pine by byl nejspíš ideální volba, protože věk na to má, hvězdný status také, ale ještě si nejspíš nemůže říct o šek na dvacet milionů. Dobrý špionážní thriller už tu chvilku nebyl a Jack Ryan, ať už pořádal Hon na ponorku, hrál Vysokou hru patriotů nebo měl Nejhorší obavy, vždycky svou práci odvedl dobře. Snad se tentokrát už něco s novou Ryanovkou bude dít, protože i když se každých šest měsíců objevuje nová herecká hvězda, natáčení ne a ne začít.