Nejkatastrofičtější film všech dob 2012 se blíží do kin a jeho tvůrce Roland Emmerich musí začít pomalu přemýšlet, nad jakým filmem stráví příštích pár měsíců nebo let. Člověk, který dokáže na filmovém plátně zničit svět na sto a jeden způsob nejspíš nemá o práci nouzi, ale jedna věc už visí ve vzduchu pár let.

Je jí pokračování Emmerichova největšího hitu a dost možná i nejlepšího filmu Den nezávislosti. Velkolepé válečné sci-fi o setkání s mimozemšťany, kteří se rozhodně nechtěli kamarádit a téměř během několika dnů vyhladili lidstvo, vydělal celosvětově více než osm set milionů dolarů, nastartoval kariéru Willu Smithovi a ukázal světu asi nejlepšího a rozhodně nejdrsnějšího amerického prezidenta, jaký se kdy ve filmu objevil. Pokračování by bylo logickým krokem a před pěti lety se tvůrci přiznali k tomu, že o dvojce vážně uvažují.

Teď Emmerich a jeho scénárista a producent Dean Devlin potvrdili, že plány na dvojku Dne nezávislosti ještě nejsou zdaleka mrtvé. Právě naopak. Je tu ale jeden zásadní problém. Will Smith. Sladit dohromady kalendáře Devlina, Emmericha a největší herecké hvězdy současnosti nebude vůbec žádná legrace a všichni zúčastnění to vědí. Smith by údajně rád znovu nasedl do kokpitu letadla a nakopal nějaké ty mimozemské zadky, ale práce má až nad hlavu. U Foxů sice přišli s nápadem, že by se pokračování Dne nezávislosti mohlo natočit bez něj, ale Emmerich s Devlinem o tom zatím nechtějí ani slyšet. Příběh je prý připravený, režisér tvrdí, že je cool, takže teď už zbývá jen čekat, jestli si všichni tři najdou v diářích místo na likvidaci nějakého toho létajícího talíře.