Série Texaský masakr motorovou pilou nám změnila majitele a znovu ožívá. Namísto Platinum Dunes bude Leatherface řádit u Twisted Pictures, kteří s ním mají stejné plány jako se Saw. Budou další díly. A ve 3D. V chystané komedii Due Date se vedle Roberta Downeyho Jr., Zacha Galifianakise nebo Jamie Foxxe objeví i rapper RZA.

Chris Rock, o němž už jsme chvilku neslyšeli, si zahraje v komedii Will You Be My Black Friend? Děj by měl vycházet z novinového článku, jehož autor zjišťoval, jestli průměrný bílý třicátník dokáže najít kamaráda mimo svou sociální skupinu. Mark Wahlberg kamarády hledat nemusí, a proto si zahraje v remaku islandského trhilleru Reykjavik-Rotterdam. Měl by se objevit v roli bývalého pašeráka, jenž dnes pracuje v bezpečnostní agentuře a stará se o to, aby přes hranice neprošel žádný nelegální chlast. Minulost je ale silnější.

A u akce a napětí zůstaneme. Veterán Wesley Snipes by potřeboval nejen vyřešit své problémy s neplacením daní, ale především nějakou dobrou roli. Těžko říct, jestli jí bude Game of Death, v níž se objeví coby bodyguard vysoce postaveného politika, jenž si to bude muset vyříkat s pěticí nejnebezpečnějších zabijáků na světě. Krom Snipese dorazí i Zoe Bell nebo Robert Davi. Ryan Reynolds dostane podobnou práci. V Motorcade bude chránit prezidentskou kolonu před útokem teroristů někde v New Yorku. Režie se ujme tvůrce seriálu 24 hodin Jon Cassar.

A teď k ambicióznějším věcem. Michael Mann bude možná točit biografii válečného fotografa Roberta Capy, který se mimo jiné vylodil se spojeneckými jednotkami a zažil si bitvu v Normandii na vlastní kůži. To bychom viděli asi raději než snahu Marlona Wayanse udělat ze sebe seriózního herce. Přesto projevil zájem o roli legendárního komika Richarda Pryora v připravovaném životopisu. Samuel L. Jackson se zase objeví v divně vypadajícím filmu Same Kind of Different Me. Tady si zahraje podvodníka, jenž se v šedesátých letech seznámil s ženou umírající na rakovinu a jejím mužem – bohatým obchodníkem s umění. A všichni si údajně od základu změní životy.

Isla Fisher to má jednodušší. V komedii Life Coach se objeví v roli ženy, která si najme zkušenější kolegyni, aby jí pomohla dát život dohromady. Kolegyně je ale tak trochu magor. Magor je možná i John Woo, který chce natočit předělávku francouzské klasiky Samuraj s Alainem Delonem. Osobně ten film zrovna nemusím, ale fanoušků, kteří snahu legendárního režiséra neocení, bude nejspíš hodně. A v neposlední řadě comicsová adaptace pro tento týden – chystá se na nás Gravel, v němý britský voják z SAS bojuje spolu s jakýmsi kouzelníkem proti nadpřirozeným potvorám.

Zdar za týden.