Někteří záporáci vydrží všechno. Ernest Stavro Bloefeld byl Jamesem Bondem zlikvidován a vrátil se hned několikrát. Pokaždé měl sice trošku jinou tvář, ale choutky na světovládu ho nepřešly nikdy. U comicsových hrdinů a padouchů je to podobné.

Třetí Spider-Man sice fanoušky Petera Parkera malinko naštval, ale vydělal obrovské peníze, takže fakt, že se dočkáme Spider-Mana 4, nikoho nepřekvapí. Ví se, že se vrátí Tobey Maguire, Kirsten Dunst i Sam Raimi a v kinech by se jejich dílko mělo objevit v létě 2011. A všichni tak trochu doufají, že to bude lepší než posledně. Jeden z hlavních důvodů, proč fandové comicsu na třetí díl koukají tak trochu skrze prsty, je fakt, že Sam Raimi měl v ruce jednoho z nejslavnějších comicsových padouchů vůbec a udělal z něj nevýraznou potvůrku. Venom by si zasloužil něco jiného. A proto dostane vlastní film.

Už chvilku se mluví o tom, že nebezpečný symbiont a totální comicsový likvidátor by to měl v kinech rozjet sólo, ale teprve teď se začíná něco dít. Garry Ross dostal za úkol napsat scénář. Ross má za sebou filmy jako Pleasentville: Městečko zázraků nebo téměř oscarového Seabiscuita. Jde mu to hodně dobře i za kamerou a kamarádí s Tobey Maguirem, takže od psaní scénáře by k režii mohl být teoreticky jen krůček. S návratem Tophera Grace, jenž si Venoma zahrál ve třetím Spider-Manovi, se moc nepočítá a nejspíš se dočkáme toho, že bývalý záporák bude okolnostmi donucen začít kopat za tu správnou stranu. Každopádně i když se ledy pohnuly, na film si ještě nějaký ten rok počkáme