Transformers jsou momentálně asi největší filmovou sérií. Tvůrcům vydělávají peníze, za které by se dalo nakrmit spoustu afrických dětí, teenageři řvou v kině blahem, z neznámé Megan Fox se díky prvnímu filmu stal sexuální symbol a Michael Bay si může konečně dělat, co se mu zachce.

V redakci máme sice shodný názor na to, že Transformers 2: Pomsta poražených by si zasloužila malinko lepší péči, ale pořád to byl nadprůměrný letní blockbuster. Oproti prvnímu filmu sice Michael Bay přidal na počtu robotů a ubral na zajímavosti a především působivosti příběhu, ale když už se to začalo na plátně řezat, bylo to pořád stejně fajn jako v jedničce. 832 milionů dolarů na tržbách však naznačuje, že platící diváci byli spokojení a že o nepříliš logickém příběhu moc nepřemýšleli, protože po plátně pobíhala gigantická mašina, která drtila egyptské pyramidy.

V Dreamworks by určitě chtěli, aby se začal třetí díl natáčet co nejdříve, ale Michael Bay se vyjádřil v tom smyslu, že by si chtěl dát na chvilku od téhle série pokoj, přesto z něho včera vypadlo pár informací. Transformers 3 se do kin dostanou prvního července roku 2011, což je o rok dříve, než se čekalo. Krom Baye je na palubě i scénárista Ehren Kruger a oba dva shodně tvrdí, že příběh pro trojku je připravený a že je skvělý. V oficiálním Bayově vyjádření se také mluví o Megan Fox. S jejím návratem se evidentně počítá, ale vypadá to, že i sami tvůrci už mají plné zuby toho, jak se prezentuje v médiích. Snad ji Bay trošku srovná do latě, bylo by docela otravné číst si o jejích myšlenkových pochodech až do léta 2011.