Hugh Jackman se má jako Wolverine dobře. Dostal svůj vlastní film, na dvojce se pracuje, čtvrtí X-Meni jsou pořád ve hře a fanoušci ho milují. Jackman ale dobře ví, že by to chtělo ještě alespoň jednu podobně významnou roli, a tak hledá, jestli se pro něho v Hollywoodu něco nenajde.

A možná najde. Mohl by se totiž objevit v připravované robotické mlátičce Real Steel. Dreamworks chystají projekt, v němž si po krku půjdou obří roboti, už chvilku a zatím nemají hvězdu do hlavní role. Nejdůležitější nejspíš budou sice stejně obří kovové mašiny, ale Hugh Jackman by nejspíš nikomu nevadil. Děj se má odehrávat v budoucnosti, kdy už je klasický box pasé, bratři Kličkovi nikoho nezajímají a Mike „ukousnu ti ucho“ Tyson je už jen pouhou historií. Teď v ringu bojují obrovité železné bestie.

Jackman by si mohl zahrát bývalého boxera, jehož kariéra je na dně, protože diváci preferují v ringu olej před krví. Hrdina to ale nehodlá vzdát a začne na sobě tvrdě makat, aby se ještě jednou mohl postavit mezi provazy. Tentokrát s robotem. A navíc zjistí., že má syna. Dreamworks sami tvrdí, že půjde o příběh podobný Rockymu, ale to je konec konců každý druhý sportovní film. Režie se ujme Shawn Levy, který je snad tím nejprůměrnějším filmařem v současném Hollywoodu. Noc v muzeu, Růžový panter a Líbánky nejsou žádné pecky, na druhou stranu film bude vycházet z povídky autora předlohy k Já, legenda Richarda Mathesona, takže by to mohlo být docela drsné. Snad to bude i zábavné.