Leonardo DiCaprio ušel od Titanicu hodně dlouhou cestu. Po komerčně nejúspěšnějším filmu všech dob ho skoro všichni nenáviděli a jemu dalo hodně práce přesvědčit svět, že není jen sympaťákem hodícím se do Bravíčka, ale i zatraceně dobrým hercem. Teď už s tím ale problémy nemá a může si natáčet, co se mu zlíbí.

Už nějaký ten rok spolupracuje s Martinem Scorsesem a v polovině února se do kin dostane jejich nejnovější dílko Prokletý ostrov. Těm dvěma to spolu jde a i když Skrytá identita, Letec nebo Gangy New Yorku nedosahují kvalit filmů, které Scorsese točil dříve, pořád jde o hodně vysoký hollywoodský nadprůměr. DiCaprio ale pochopitelně točí i bez svého oblíbeného režiséra a i tak má při výběru scénářů hodně šťastnou ruku. Umí psychologická dramata, akční filmy, komedie, prostě všechno. A teď na nás chystá detektiva.

Ale ne obyčejného. Hrdina The Deep Blue Goodbye Travis McGee většinou zařizuje, aby se lidem, kteří byli neprávem nebo neférově obráni o to, co jim patří, jejich majetek či peníze vrátily. Knižní předloha má dalších dvacet pokračování, takže pokud se její hrdina chytne i na filmovém plátně, má DiCaprio o práci na pár let dopředu postaráno. Autorem předlohy je navíc John D. MacDonald, který je zodpovědný i za parádní thriller Mys hrůzy, takže pokud si i v téhle sérii udržel svou úroveň, čekají nás zajímavé věci.