Série Resident Evil nikdy nebyla žádný filmový zázrak, jehož DVDčkem byste se chtěli chlubit sousedům. Byla, je a nejspíš i bude to béčková akční sci-fi série zaštítěná slavným jménem a spoléhající na schopnosti solidních režisérů. Solidních v rámci možností pochopitelně.

První díl nikoho neurazil a vydělal, dvojka už pár lidí naštvala, ale peníze přeci jenom tvůrcům přinesla a trojka bylo velmi příjemné překvapení, za které mohl hlavně oldschoolový režisér Russel Mulcahy. To, že se chystá čtvrtý Resident Evil: Afterlife, není žádná novinka. Děj by se měl odehrávat v Japonsku, kam si hlavní hrdinka Alice přijde pro hlavní padouchy. Na místo činu se pochopitelně vrací Milla Jovovich a za kamerou bude sedět její manžel a režisér jedničky Paul W. S. Anderson, kterého máme po Rallye smrti zase docela rádi. Natáčení začíná už za pár týdnů a do kin by se film, který bude mimochodem 3-D, měl dostat koncem příštího srpna. A už jsou plány na další díl. Podle všeho ale nepůjde o klasickou pětku.

Film, který se skrývá pod pracovním názvem Resident Evil Begins by měl být jakýmsi rebootem, případně prequelem. Děj se bude točit okolo speciální vojenská jednotky, která se musí v tajných laboratořích postavit superpočítači, jenž začal zlobit, a především hromadě nemrtvých vědců. Ano, zní to, jako kdyby někdo vytáhl scénář prvního dílu a napsal na něj nový název. Proč nepokračovat v sérii klasicky a začínat znovu? Resident Evil je poměrně úspěšná filmová značka a tenhle krok je opravdu velmi podivný.