Je to jen pár dní, co bylo oficiálně oznámeno, že Sylvester Stallone si ještě minimálně jednou zopakuje roli vietnamského veterána Johna Ramba. Naposledy jsme ho mohli vidět v jihovýchodní Asii, kde s pomocí kulometu zásadním způsobem redukoval velikost barmské armády.

Pátý Rambo měl být údajně o tom, jak si to Sly vyřizuje s obchodníky s lidmi a drogami, teď to ale vypadá, že půjde o něco jiného. O něco zcela jiného. Děj pokračování by se měl odehrávat tam, kde jednička, tedy v hlubokých amerických lesích. Tentokrát však nebudou policajti z amerického maloměsta honit mašinu na zabíjení. I když tak nějak vlastně budou. Rambo totiž povede tým vojáků, kteří mají zamést pod koberec průšvih americké armády. Tím průšvihem jsou uprchnuvší vojáci, na nichž byly dělány experimenty a teď jsou z nich nezastavitelní zabijáci, kteří začínají dělat veliké problémy. Rambo V: The Savage Hunt – jak prý zní oficiální název – vypadá jako kombinace Ramba a Van Dammeova Univerzálního vojáka, ale POZOR.

Všichni dobře víme, že okolo Ramba se drby a zaručené informace objevují několikrát do měsíce. Měli jsme tu únos jeho dcery i nebezpečné sektáře, takže supervojáci nejspíš nikoho nerozhodí. Stallone nedávno sliboval, že jeho nový film by se měl držet více při zemi a mělo by jít svým způsobem o návrat k prvnímu dílu. Experimentálně vytrénovaní vojáci ale moc nepřipomínají komorní a překvapivě chytrou jedničku, takže je dost možné, že se za pár týdnů objeví informace, že pátý Rambo bude zase o něčem úplně jiném. A já osobně bych se ani nezlobil. Navíc tahle zpráva pochází od AICN - a u nich kachny plavou častěji než u kohokoliv jiného...