Je to docela nefér trend. Když se Hollywoodu něco nepovede, ne že by sklonil hlavu, omluvil se naštvaným fanouškům a snažil se dělat všechno proto, aby se na průšvih zapomnělo. Když se dnes něco nevydaří, ale pořád to má potenciál vydělat, jednoduše se začne znovu. Jinak.

To je i případ comicsové Fantastické čtyřky. Dva díly akčního sci-fi v rodinném balení režíroval Tim Story, o němž všichni dávno před tím, než zasedl za kameru téhle comicsové klasiky, věděli, že je lempl srovnatelný s Markem Stevenem Johnsonem. A dvakrát nám to potvrdil. Fantastická čtyřka nebyla dobrá série a proslavila se mimo jiné tím, že její záporák byl k smíchu, Jessica Alba tu potvrdila, že neumí hrát, Ioan Gruffud dokázal, že postrádá charisma a že Chris Evans je sice cool, ale tohle dohromady sám neutáhne. Tržby druhého dílu nesplnily očekávání, ale tvůrcům nejspíš bylo líto tuhle potenciálně hitovou sérii zazdít, a tak teď přišli s tím, co už chvilku neoficiálně viselo ve vzduchu. Fantastickou čtyřku čeká nový začátek.

Scénář napíše Michael Greene, jenž má za sebou televizní Hrdiny a pracuje na chystané comicsovce Green Lantern a produkovat bude Akiva Goldsman, jenž dal světu Constantinea, Hancocka a teď pracuje na filmech Jonah Hex a The Losers. Kdo nahradí původní obsazení nebo jestli z něj někdo zůstane, se zatím neví, ale před nějakým časem projevil o roli padoucha Doktora Dooma zájem Vin Diesel. Oproti srandovnímu Julianu McMahonovi by byl krokem k lepšímu filmu snad i Josef Dvořák.