Které filmy jsou pro současné hollywoodské producenty nejzajímavější? Remaky klasických hororů? Jsou levné, vydělají, ale existuje lepší volba. Adaptace comicsů? Když se film povede, může vydělat hodně peněz a nastartovat sérii, která bude sypat peníze každé dva roky, ale je to velký risk. Zlatý důl a prakticky záruka úspěchu jsou taneční filmy. A pokud možno ještě remaky.

Do tanečního filmu nejsou potřeba slavní herci. Nejsou potřeba dokonce ani dobří herci, stačí, když jsou mladí, pohlední a umí se alespoň malinko hýbat do rytmu. Za kameru se posadí nějaký debutant, jenž točil klipy pro hvězdy současné pop music a umí nasnímat mizernou herečku tak, že jí dešťová voda dopadá přímo do výstřihu, a kina budou – alespoň první víkend – praskat ve švech. Tanečním filmům neutečeme a předělávkám muzikálových a hudebních klasik se můžeme sice vysmívat, ale na jejich úspěch v kinech to vliv mít nebude. U Lionsgate si teď navíc řekli, že když už mají natočit taneční film, ať je to něco, na co se jen tak nezapomene. A sáhli po klasice největší. Ano, je to tak. Konečně došlo i na Hříšný tanec.

Patrick Swayze si v něm nejspíš nezatančí a asi nás čekají nějaké neznámé tváře, ale na obsazování je ještě brzo. Teď se bude psát scénář a ten má na starost Julia Dahl. Ta zatím dala světu jen hodně průměrnou komedii Holky z lepší společnosti s Dakotou Fanning a Brittany Murphy. U Lionsgate nejspíš doufají, že remake bude mít větší úspěch než druhý díl Hříšnýho tance, který v roce 2004 vydělal pouhých 27 milionů dolarů. Jednička si totiž z kin odnesla asi osmkrát tolik.