Ridley Scott má teď plné práce Robina Hooda, u něhož nejspíš přestřelil rozpočet, pohádal se s Russellem Crowem a zatím příliš nevzbudil očekávání filmových fanoušků. Celé to sice ještě může dopadnout dobře a příběh sherwoodského zbojníka může být zábavnou dobrodružnou podívanou, zatím jsou však producenti z nového Hooda nejspíš dost nervózní.

To však nic nemění na tom, že o Robina Hooda je v Hollywoodu docela velký zájem a krom Ridleyho Scotta se na něj chystají i další lidé. Zatím nepojmenovaný film, který kutí mimo jiné producenti Temného rytíře a 300: Bitva u Thermopyl, se však na slavný příběh podívá z trošku jiného úhlu. Půjde totiž o sci-fi. Děj by se měl odehrávat v budoucnosti v Londýně, kde se lidé nemají zrovna dobře. Naštěstí se objeví banda zlodějů, kteří svými odvážnými činy dají obyvatelstvu naději v lepší život. Příběh tedy prakticky zůstává, jen se mění kulisy.

Režírovat by měl debutant Nicolai Fuglslig, jenž zatím točil pouze reklamy a IMDB ho zmiňuje jen jako osobu, které poděkoval režisér krátkometrážního filmu Hunger. Každopádně Robin Hood by ve sci-fi kulisách fungovat mohl, teď jde jen o to, aby režisér dokázal sladit tradiční přístup k látce s novým pohledem a aby z toho celého nevypadl neforemný blivajz s laserovými luky.