Jamese Camerona momentálně nejspíš nenávidí celý svět. Po Titanicu si od hraného filmu dal na více než deset let pauzu a když začal chystat Avatar, vědělo se jen to, že půjde o sci-fi, bude 3D a bude hodně drahé. A nic víc se v podstatě neví ani teď, půl roku před premiérou. Cameron nevypouští obrázky, nedávkuje do nedočkavých fandů trailery a klipy a celé to vypadá, jako kdyby vlastně vůbec nic nedělal a v prosinci hodlá všem ukázat prostředníček.

Přesto už má plány pro budoucnost. Ve hře je pochopitelně Avatar 2, jemuž by se Cameron údajně vůbec nebránil a v případě úspěchu prvního filmu je velmi pravděpodobné, že se posadí za kameru právě u pokračování. O čem bude si dnes nedovolí hádat snad vůbec nikdo. Každopádně je to logický krok, kdyby však z nějakého důvodu z natáčení dvojky sešlo, má tvůrce Terminátora připraveno několik alternativ.

Jedním z nich je Titanic. Ne že by chtěl Cameron loď vyzvednout a natočit druhý díl o tom, jak ji opravují východoevropští dělníci, ale rád by svůj největší a nejúspěšnější kousek předělal do 3D. Rozhodně by mohlo jít o zajímavou podívanou, ačkoliv Pán prstenů, ke kterému se chystá Peter Jackson také přihodit jeden prostor navíc, by asi byl víc fajn. No a samozřejmě stále se mluví o tom, že se režisér vrátí k Battle Angel. Příběh o cyborgovi, jenž vypadá jako čtrnáctiletá dívka, nepamatuje si nic ze své minulosti a dokáže zabíjet efektněji než kdokoliv jiný, se Cameronovi prý stále líbí a rozhodně s ním má svoje plány. Tak co byste viděli v kinech za pár let nejraději?