Barbar Conan nastartoval kariéru Arnoldu Schwarzeneggerovi, který to nakonec dotáhl na nejmocnějšího muže Kalifornie (i když za to ten film asi nemůže) a bezpochyby patří k nejslavnějším postavám fantasy. Druhý díl se sice až tak moc nepovedl, ale to nebrání Hollywoodu v natočení nové adaptace.

Dlouho se kolem ní motal Brett Ratner, jemuž to nakonec nevyšlo, ale jelikož v Millenium Films chtějí natáčet co nejdřív, našli si pár náhradníků. Mezi nimi byl francouzský vizuální mág Christophe Gans, jenž natočil solidní Bratrstvo vlků a Silent Hill, britský řezník Neill Marshall zodpovědný za Soudný den nebo parádní hororový Pád do tmy a americký rutinér a tvůrce nového Texaského masakru motorovou pilou a Pátku třináctého Marcus Nispel.

A právě ten se s velkou pravděpodobností za kameru postaví. Pokud jde o můj názor, z téhle trojice je to zdaleka nejméně zajímavá volba. Nispel už si navíc jednu takovou malou conanovku zkusil, když natočil vikingsko-indiánskou Cestu bojovníka a dopadlo to hodně špatně. Doufejme, že v Millenium Films na poslední chvíli změní názor nebo že Nispel půjde raději režírovat další remake nějakého klasického hororu.