Už od konce 90. let se v souvislosti s projektem Fletch Won nejčastěji skloňovalo jméno Kevina Smithe. Třetí film ze série kriminálních komedií o Irwinu Fletcherovi zvaném Fletch, kterého mají diváci spojené s obličejem Chevyho Chase (nedávno se objevil i na TV Prima), byl jeden ze Smithových dlouho odkládaných, ovšem srdečních projektů. Vypadalo to jako z pohádky, protože Smith si jednu dobu vymohl na producentech i „první velkou hlavní roli“ pro svého kamaráda Jasona Lee. Jenže člověk míní a Hollywood mění... takže když se Fletch během posledních let donekonečna stěhoval z jedné filmové sezóny do té následující, nemohl krach Smithovy vysněné látky nikoho překvapit.

I když krach je možná příliš silné slovo, protože jeden z producentů, David List, upozorňuje, že s odebráním režijní židličky Smithovi se ještě nezačnou pálit všechny verze scénáře. Fletch Won je totiž pořád ve hře, i když v jiném pojetí, než v jakém si ho vysnil Kevin Smith (jako velkou a lehkovážnou poctu narvanou narážkami a odkazy, znáte to) - producenti si po pár letech ospalé preprodukce jednoduše uvědomili, že v něm chtějí jiný typ humoru než ten Smithův. Podivná a ne zrovna blesková reakcem že? :-) Točit by se mělo už v příštím roce. I když v případě tohohle snímku to už málokdo bere jako vážně míněnou informaci.

Každopádně Kevin už z projektu oficiálně vycouval, což v jeho případě naštěstí neznamená předčasnou a neplacenou dovolenku, tak jak ji znají fanoušci Terryho Gilliama nebo Davida Finchera. Smith totiž momentálně maká na Passion of the Clerks (tady nabízí další z variant dnes tolik populárních videodeníků z natáčení), kteréžto dílo by jej mělo vrátit do stavu před sladkobolným Tátou na plný úvazek, a přitom ještě nezabalil práce na scénáři comicsové adaptace Green Hornet. Ačkoliv i tenhle snímek obestírají nepříjemné zvěsti a realizační zádrhely... Ale buďme optimisté.