...protože jste právě postoupili do dalšího levelu audiovizuálního pekla. Americké televize naší generaci, oslabené komunistickým sítem cenzury, připravily v devadesátých letech vskutku silný koktejl. Všechna západní TV elita nás zastihla nepřipravené a my jsme to nestíhali přebírat. Příběhy na pokračování o chytrých dětech, nadržených ropných magnátech, vtipkujících doktorech, geniálních vlčácích, úslužných sestřičkách a doktorech za kterými musíte lanovkou. Bylo toho moc a zanechalo to na nás pěkných pár jizev. Radši si dojděte pro náplasti, protože to vypadá, že po letech dojde na reprízy.

A nemluvíme o těch klasických re-runech, kterým se můžete snadno vyhnout. Tohle jsou zákeřné remaky, které pod rouškou nostalgie zkoušejí prodat mimořádně shnilý obsah. Kdo viděl remake Knight Ridera nebo Beverly Hills 90210 ten moc dobře ví, že nemluvíme do větru. Zatímco novou mládežnickou vlnu lze vnímat jen jako mírně naivní pokus obstát v nabité konkurenci, Knight Rider svou demencí útočí na místa, kam se i doktor bojí bez baterky. A lékařskou nemoc vážně budete potřebovat, jestli se rozhodnete Knighta Jr. sledovat alespoň deset minut. Samozřejmě bude hůř, jinak bychom to nelíčili v tak živých barvách. Beverly Hills totiž generuje dostatečně zajímavá čísla na to, aby se producenti začali zajímat o resurekci další klasiky. Pamětníkům napověděl nadpis, ostatní se snad chytí při vyslovení názvu. Dámy a pánové, Melrose Place se vrací.

Komu to doteď nesepnulo, může být asi úplně v pohodě, někteří ale jistě na příběhy jednoho kalifornského činžáku s bazénem na dvorku pamatují. Nejrůznější existence tu bydlely vedle sebe, spolu, případně nejdřív vedle sebe a pak spolu a pak zase vedle sebe. Dokud ten barák jedna z postav nevyhodila do vzduchu, točily se v něm tak absurdní zápletky, že u něj do sedmé sezóny vydržely jen osoby s "žehlícím komplexem". Děkujeme, vážně nechceme. Tím méně v HD a se starými postavami. Vlastně ani s novými. Prostě vůbec. Tenhle neblahý trend (dva remaky ročně?) by měl znepokojovat všechny fanoušky seriálových klasik. Kdo to schytá příště? Dočkáme se po letech třeba pokračování Odpadlíka nebo remaku Magnuma s nějakým zelenáčem v hlavní roli? Zachraňte klasiku a defenestrujte všechny televizní hlavouny alespoň z desátého patra. Nebo si prostě sprostě zanadávejte a napište nám do komentářů čeho by se nikdy nikdo neměl dotknout.