Dobří holubi se vracejí. Tuny comebackových hitů, koncertů a filmů to jenom dokazují. Zatím největším zlatokopem v hollywoodských lomech byl George Lucas, který své Star Wars obrušuje k nepoznání, aby mohl vydávat další a další (a další) edice na DVD, VHS, laser disku a vinylu. Teď by ho ale mohla vystřídat britská ikona J.K. Rowling, která se čaroděje s jizvou na čele nehodlá jen tak vzdát.

Už před Vánocemi sepsala malou knížečku The Tales of Beedle the Bard. Vzniklo sedm exemplářů. Šest dostali známí spisovatelky, sedmá putovala do veřejné aukce. Za bezmála dva miliony liber ji koupilo internetové knihkupectví Amazon a výtěžek z celého podniku šel na charitu. A to se slavné autorce líbí. Peníze už nepotřebuje, ale od Bradavic se ne a ne odtrhnout. Už ohlásila, že brzy vydraží premisu o osmi stech slovech, která by měla popisovat Harryho dětství, tedy události odehrávající se před prvním dílem knihy a filmu.

Cítíte ve vzduchu prequel? Encyklopedie zjevně nestačí a Lucasův syndrom začíná propukat v plné síle. Dáme si pár předkračování a pak třeba sequel Harryho děti? Fanoušci pravděpodobně začínají být trochu nesví, u Warnerů si naopak plivnou do dlaní a vydají pár razítek navíc. Ty kulisy ještě nebourejte, v Joannině brku zbylo pár kapek inkoustu. Budou mít stejnou trpělivost i čtenáři? A Amazon? Dokud Rowling sepisuje pár stránek vaty pro charitu, nemůžeme říct ani popel, ale odtud už je pouhý krůček k další velké knize. A když kluci z internetu zaplatí čtyři miliony amerických dolarů za pár řádků, určitě by jim nedělalo potíže vytasit tučnější šek za bestseller. A pak se teprve uvidí, jak pevné jsou britské zásady. "S Harrym končím... skoro". :)