Koho? To kdybych věděl. Pravděpodobně někoho v Sony. Kluci se základnou v Japonsku už asi neví za co utrácet peníze vydřené na Spider-Manovi a tak pořád koketují s myšlenkou natočit remake Flashe Gordona. Comicsová adaptace z 80. let díky své nepředstírané béčkovosti propadla, ale na videu se stala kultem, když si u ní organizovaně trhali bránice fanoušci celého světa (je to vážně ideální film na projekci, spolu s dalšími vesmírnými klasikami jako Vládci vesmíru... He-Man na hrad!). Stephen Sommers se o remake pokoušel před čtyřmi lety, když se u něj po Van Helsingovi naplno projevila brakoidní nákaza (prášky nepomáhají, musíte přečíst kompletního Shakespearea, abyste se zbavili těch nejhorších příznaků), ale ten nápad je natolik šílený, že to tehdy ještě někdo stihnul zahrabat pod koberec.

Blonďatý sporťák, který se ocitne se svou celoživotní láskou Dale na podivné planetě jménem Mongo, které vládne Ming Nemilosrdný, má však mimořádně tuhý kořínek. Americký Dušín kombinovaný s dřevorubcem bude muset bojovat s dinosaury, žraločáky (Robert Rodriguez jen tiše závidí) a dalšími potvorami, které zřejmě utekly z ostrova Dr. Moreaua. Tam se ovšem nevyskytovaly tak psychotické hlášky, na druhou stranu tam byl Marlon Brando přikurtovaný k židli. Co k tomu dodat? Někdo ve výrobním procesu musí pochopit, že natáčí komedii. Doufejme, že to bude Breck Eisner (Sahara).

Ten zatím předvedl, že umí ve velkém utrácet a komerční neúspěch předražené Sahary ho nestál krk jen díky slavnému tatínkovi (Michael Eisner - osm let šéf u Paramountu, dvacet let šéf u Disneyho). Mám Saharu celkem rád - pomalý rozjezd, silná koncovka a příjemná braková atmosféra, která posílá do důchodu i zmíněného Sommerse. Eisnerovy sklony k uctívání kultovních béček se však mohou stát výsledku osudnými. Právě teď natáčí remake monster filmu z padesátých let - Creature from the Black Lagoon - a nikdo neví, jestli to myslí vážně nebo si bude z klasického konceptu ječící blondýny, uvězněné v náruči kaskadéra s gumovou maskou, dělat srandu jako všichni ostatní. Vážně míněná televizní verze Flashe Gordona předloni trestuhodně propadla (ale co byste chtěli, vysílali jí na kanálu Sci-fi :), takže tahle cesta je vážně neschůdná. I pro Japonce, kteří stále vyhánějí do vysokých ratingů i opakovačky Power Rangers.