Už je to tak, děvčata a kluci. Zapomeňte na klepy o Orlandu Bloomovi a vzpomeňte si na klepy o Jakeu Gyllenhaalovi. Skvěle seděl do profilu - ani slavný, ani nýmand, ani mladý, ani starý, zkrátka na přetesání do role akčního floutka naprosto dokonalý. Od své předlohy se sice liší radikálně a na poskakování po hradních příkopech zřejmě bude potřebovat armádu kaskadérů, ale zas tak špatný nápad to není. Jake umí hrát i koulet očima a fyzičku a to správné arabské tónování z něj už nějakým způsobem vyždímají. Dokonce má i princeznu, tu si zahraje Gemma Arterton, pro kterou je to kariérní skok jako hrom. Mladá Britka si nejdřív zahrála v lokálním překvápku St. Trinian (chystá se pokračování) a teď už putuje z nové bondovky rovnou do veledůležité akční trilogie. Snad jí byznys nesemele.

Na nejnovější zprávy se radikální fanoušci tváří kapku kysele, ale do smíchu pravděpodobně není ani producentům Spider-Mana. Ano, čtyřka a pětka jsou na cestě (a budou tu dost možná rychleji, než by kdo čekal), ale studio se teď při vyjednávání s Tobey Maguirem těžko může ohánět přeobsazením, pro které byl Gyllenhaal tzv. divokou kartou (skoro to vypadalo, že si zahraje ve dvojce, když měl Maguire těsně před natáčením problémy se zády).

Gyllenhaalovo upsání Bruckheimerovi na tři filmy v podstatě herce blokuje na šest-osm let dopředu (možná stihne něco menšího, ale asi žádné blockbustery, pokud bude mít Princ úspěch, budou další díly rychle následovat). A není to jediný áčkař, který se nechal vyblokovat, Christian Bale oznámil, že si zahraje ve všech nových Terminátorech (zatím plánováno jako trilogie). Princ už má i oficiální děj, vycházející z prvního dílu nové trilogie. Princ Dastan musí spojit síly s princeznou Taminou a společně zastavit záporáka, který prahne po Píscích času, mocném daru bohů, který umí zastavovat a vracet čas. Na scénáři se podílel i autor původního herního konceptu, Jordan Mechner, a natáčet se začne už v červenci, jestli tedy SGA nebude proti. Všemu pořád velí Mike Newell, což mne přílišným optimismem nenaplňuje, ale v roce 2008 bude přinejmenším jasno, jestli jsou herní adaptace prokleté či nikoliv. Jestli to Bruckheimer nechá Newella zkazit a udělá z akčního adrenalinu konverzační drama, rozsekají náctiletí fanboyové Hollywood na třísky. Možná.