Leova produkční společnost Appian Way právě získala práava na zfilmování biografie slavného otce ještě slavnějšího tajného agenta. Projekt s prostým názvem Fleming teď podle DiCapriových slov projde radikální proměnou, což dokládá i fakt, že DiCaprio shání nového scenáristu.

Proklestit se životními osudy Iana Fleminga není snadné, protože jeho život byl poměrně dobrodružný. Novinář a vojenský důstojník toho ještě před vydání prvního románu s 007 v hlavní roli poměrně dost prožil, od sepisování článků pro Reuters až po zosnování několika smělých válečných plánů. Během služby v armádě, za druhé světové války, potkal řadu velkých osobností a také se nechal notně inspirovat při budování bondovské mytologie. Casino Royale, první bondovský román, vydal v roce 1953, těsně poté co se oženil. Bylo mu tehdy pětačtyřicet a v následujících letech napsal dalších dvanáct knih a devět krátkých povídek.

Je velmi pravděpodobné, že se DiCaprio, na rozdíl od původních scenáristických pokusů, hodlá věnovat především Flemingově válečné kariéře a příliš ho nezajímá Fleming-důchodce, který koncem padesátých let odešel do důchodu a podložen tučnými šeky z prodeje knih (a posléze filmových práv) spokojeně dožil a dopsal příběh velké špionážní legendy. Jeho vlastní zážitky z rozvědky jsou stejně napínavé (když je trochu přikrášlíte) jako ty Bondovy a mít životopis ve stylu klasické bondovky, by bylo vítaným osvěžením. Tím spíš kdyby se DiCaprio objevil v hlavní roli.

V Letci dokázal, že akční, byť mírně narušené playboye má v malíčku a po Krvavém diamantu mu lze uvěřit i přesnou mušku. Takže tu v zásadě budou mít problém jen věční pamětníci Titaniku. Není ale na čase tu DiCapriovu image slaďocha konečně nechat odpočívat ve sklepě? Fleming je dalším z důkazů, jak moc by si to DiCaprio přál. S nějakým tím Oscarem navrch.