Většina diváků byla asi překvapena, když se Frank Darabont rozhodl natočit Hustou mlhu. Vždyť tam není ani vězení. Ale zákeřná mlha minimálně hlavní aktéry uvězní v supermarketu, takže asi byly Frankovy choutky částečně naplněny. Při pohledu do jeho filmografie o téma kázeňských zařízení skutečně není nouze - Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle a brzy i Law Abiding Citizen. Tentokrát bez podpory Stephena Kinga (střídání za rozporuplného scenáristu/režiséra Kurta Wimmera je snad až příliš velkým schodem), ale opět velmi slibně.

Co uděláte se zločincem, když ho přistihnete? Pošlete ho za katr? Gerard Butler je na takové týpky zvyklý. Najde, sejme, odsoudí a zamkne. Jenže co když máte oblíbeného štamgasta dávnou za mřížemi a on pořád zlobí, dokonce přímo ze své cely ještě rozvíjí celé zločinecké impérium? Tady je každá rada drahá. Zní to trochu jako volné pokračování Amerického gangstera, ale Wimmer zřejmě půjde trochu jinou cestou, což ovšem nevylučuje velkou hereckou výzvu pro Butlera. Natáčet by se mělo od srpna v Detroitu a to i přesto, že studia se nyní křížkují s herci natolik, že odmítají pustit do produkce jakýkoliv projekt. Darabont má ale všechno pojištěné a natáčet by měl prý i v případě, že herci půjdou koncem června do stávky, protože jeho produkční společnost s SAG uzavřela dočasnou smlouvu, aby mohli herci pracovat alespoň dokud bude probíhat vyjednávání s velkými studiovými hráči.

Vzhledem k Darabontově rychlosti může být film hotový už začátkem roku 2009, ale o termínu premiéry zatím nepadlo ani slovo. Podle všeho můžeme očekávat větší rozpočet než v případě skorobéčkové Mlhy, ale hranici loňských oscarových aspirantů (30-40 milionů dolarů) tenhle kriminálník přeleze těžko.