Oříšková invaze planetárních rozměrů se naštěstí nekoná a vzteklých dětí, dožadujících se své vlastní kopie, zjevně z týdne na týden radikálně ubylo, což v řeči účetních cifer znamená, že jediným hitem, který má 100 milionů na DVD jistých, je zatím pouze Smithův Já, legenda (momentálně na šestém místě s 93 miliony). Chipmunkové sice uhájili první místo před další dětskou vypalovačkou (Já a moje příšera debutovala na stříbrném postu za průměrných 11 milionů), ale s propadem o tři čtvrtiny budou v následujících týdnech sbírat už jenom drobky. Pro necelých deset milionů si došla dvoudisková edice Až na krev, dokazujíce, že oscarové fláky to mají v boxoffice těžké. Andersonův film navíc ani nezopakoval relativní úspěch svých předchůdců (Sweeney Todd debutoval za 18 milionů, Tahle země není pro starý dokonce za 21), takže mu vážně zbude jen ten Oscar pro Daniela Day-Lewise. Velká škoda.

Sweeney si mimochodem připsal dalších pět milionů a ukázal záda i debutujícímu Walk Hard. Apatowův průšvih netáhne ani DVD. Smutné, leč očekávatelné. Mezi trvalky žebříčku - Legendu a Romanci se stihnul vklínit Tom Cruise v Hrdinech a zbabělcích. Tři a půl milionu za první týden je stejně průšvihových jako debut v kinech, ale jsou tu i větší průšviháři - drama Reservation Road se nedoškrábalo ani do milionových hodnot. Na třicátém místě žebříčku se mimochodem, díky další vlně slev, znovuobjevila Třístovka. Její celkové tržby na DVD už olíznuly hranici 276 milionů. Tomu se říká hit s velkým H.

Kompletní žebříček najdete zde.

BLU-RAY

Na začátek jedna bonusová statistika. Podle vyhodnocení prvního kvartálu došlo k meziročnímu nárůstu Blu-ray prodejů zhruba o 351 procent. Všichni jsou šťastní, takže na oslavu zdražili disky (katalogové tituly za cenu novinek). Jen aby někomu ten dort nezaskočil, vypadá to, že za novou technologii si podle studií musíme připlatit. Já jen doufám, že za rok ta čísla nebudou se záporným znaménkem. Oproti minulému týdnu jsme si každopádně též polepšili z 96:4 (DVD:BLU) o milimetr blíž modrým zítřkům, na 95:5, přičemž poměr modrých a rudých byl zpátky na standardních 86:14. Žebřík zase vede Já, legenda, ale krom druhého Walk Hard se tu nic moc nezměnilo. Jen pro vaší informaci, Legendy se na Blu-ray prodalo zhruba pětkrát méně než Alvina na DVD (za aktuální týden). Smith mimochodem úřadoval i na HD-DVD, kde trumfnul všechno ostatní v poměru 9:1. Oproti klasickým DVD jsou to ale pořád příliš malá čísla. Uvidíme, jak si příští týden povede AvP 2. Vražednému poměru 95:5 tak či onak ubližuje především to, že z porovnávaných Top 20 nemá 11 DVD zástupců své modré bratříčky.