Už je to tak. Hláškuje jako Bruce Willis, v novém Eagle Eye dokonce i tak vypadá (s brokovnicí už ho za usmrkance nepovažují ani největší škarohlídové) a teď ještě bude hyperinteligentní. V jedenadvaceti letech si Shia LaBeouf užívá popularity plnými doušky a to se ještě v kinech ani neobjevil čtvrtý Indiana Jones. Talentovaný mladík se nehodlá zastavit a tak si ke druhému setkání s přerostlými roboty ještě přibral thriller s lákavým názvem Dark Fields.

Adaptace stejnojmenné knížky Alana Glynna ho vsadí do kůže frajírka, co testuje supertajnou substanci pro lékařské účinky. I Robert Rodriguez si tím vydělával na první nesmělé pokusy na poli kinematografie, tak proč by se hodným genetickým inženýrům nepropůjčil Shia. Lék má na něj nečekaně pozitivní účinky - prudce se mu zvýší inteligence, což přináší rozkvět jeho finanční situace a dokonce i společenského života (najednou zvládne "sbalit" kohokoliv). Daň za vstup do ráje však na sebe nenechá dlouho čekat. Droga ho postupně zabijí a také ho náhodně prohazuje časovými rovinami, takže se zdá jako by se okolní svět zastavil (přičemž tomu tak úplně není).

Podle scénáře Leslie Dixon (Hairspray) bude režírovat Neil Burger, který už má s podobnými prostocviky své zkušenosti, kočíroval přeci Iluzionistu Edwarda Nortona (rovnou tady v Praze). Dark Fields má ovšem příjemný techno feeling a jako rozklad osobnosti a následně boj o vlastní život zní dost slibně. Snad z toho nebude druhý Jumper, ale už účast Shiovy maličkosti a Burgera, který zatím do ničeho neskočil po hlavě (Iluzionistu jsem si celkem užil, i když mi obsazení přišlo dost nefunkční), jsou pro mě zárukou poctivě odvedené prácičky. Ale raději si to nemalujme narůžovo. Je to Universal, třeba to bude "jen" pokus o matné kombinování Bournea a Hrdinů. :)