První Punisher nám svého času na novinářské projekci způsobil opravdu nepříjemné křeče. Jak často vidíte Johna Travoltu lízat herecké dno? Jak často vás zaskočí zabijácký mexický uklízeč s kytarou? Jak často se u filmu smějete tvůrcům přímo do obličeje? První Punisher byl... děsně špatný. Thomas Jane se snažil, veškeré olovo na place se snažilo, ale bylo to marné. Krom ikonického souboje s Rusákem výsledek nestál za řeč a Dolph Lundgren se chechtal, že alespoň v něčem dnešní Hollywood vyškolil, když už v roce 1989 natočil podstatně akčnější a záživnější verzi.

Restarty jsou v módě a jeden takový se právě chystá v kanadských houštinách. Ještě týden bude Ray Stevenson (televizní Řím) pobíhat po interiérech a exteriérech, aby lovil znetvořeného gangstera jménem Jigsaw (ne, tohle vážně není spinoff vyšeptané hororové série, i když Lionsgate Films mají prsty v obojím). Po našem hrdinovi půjde jak parta hrdlořezů z podsvětí, tak zkorumpovaní poldové a možná i federálové. Ne nadarmo se to celé jmenuje Punisher: War Zone. Je tedy třeba přejít na vyšší kalibr. První fotka vypadá celkem nadějně a dokonce nabízí i tradiční ohoz s lebkou vpředu. Jenže... vzpomínáte na Thomase Janea s lukem? Taky mu to slušelo. Bude tedy lepší počkat na poslední klapku nebo ještě lépe na první trailer. Vzhledem k premiéře filmu někdy na podzim příštího roku bychom se mohli pěkně načekat.

Režisérka Lexi Alexander (Green Street Hooligans) však spolu s případným eRkovým ratingem slibuje velké věci. Myslíte si, že dívky za kamerou se na pořádné násilí nezmůžou? Mrkněte na zmíněné Chuligány s Elijahem Woodem, zkontrolujte Lexiin černý pásek a pak to zkuste vyslovit, jestli vám zbudou nějaké zuby. Ti opatrnější mohou v komentářích jmenovat holky, které se nebojí pistolí, nožů a atomových bomb. Určitě na něco přijdeme. Šovinisti vítáni, je zima a nemáme co pálit v kamnech. :)

P.S. Proč nás to tak zajímá? Protože z Punishera může být sympatický akčňák, nikoliv comics o poletujících elastomanech. A nějaké to likvidační béčko, natočené s citem a láskou, fanouškům Arnieho zlatých let už docela dlouho chybí. Tohle je spolu s G.I. Joem jedna z prvních vlaštovek.