Zatímco za starých dobrých časů dívky korzety k smrti nenáviděly, Keira Knightley je naopak vyhledává. Těžko říct, zda je to kvůli tomu, že její postavu alespoň trochu formují do ženských tvarů (za tohle to zase schytám ;), nebo jde o nějakou úchylku, ale stačí se podívat na její filmy a člověk z korzetů opravdu nevyjde. Snad jen Láska nebeská a Domino nechaly mladou Britku trochu vydechnout, ostatní filmy jí svírají především díky svému dobovému zařazení, jak je tomu i u úspěšné adaptace Pýchy a předsudku, která do kin dorazí na konci ledna, v zákrytu za Dominem (Keira tak smaže divácké manko během jediného týdne).

A nejinak tomu bude u další knižní adaptace z devatenáctého století. Keira si zahraje luxusní francouzskou konkubínu, která se zaplete do aférky s ženatým pašerákem hedvábí (toho ztvární Michael Pitt z Dawsonova světa). Snímek se jmenuje stejně jako kniha Alessandra Baricca (tj. Silk), kterou najdete i v českých knihkupectvích pod názvem Hedvábí.

Natáčet se začne už na jaře, až Keira dokončí obě pokračování Pirátů z Karibiku (stihla se mimochodem mihnout i v povídkové koprodukci Stories of the Lost Souls, kdyby to její fanoušky zajímalo), a režírovat bude autor scénáře Francois Girard, vzhledem k tomu, že se film odehrává ve Francii bude si tenhle Kanaďan z Quebecu připadat jako doma. S dějem se ale podíváme i do Japonska zasaženého válkou, právě tady se obě hlavní postavy poprvé setkají.