Z adaptace počítačové hry Halo, vlajkového titulu prvního XBoxu se už teď dělá velká věc (dalo by se říct, že se kolem ní dělá velké haló, ale k tak laciným vtípkům se nesnížíme, vždyť nás znáte ;). Microsoft si svého sci-fi univerza, které vybudoval spolu s vývojáři z Bungie cení natolik, že dokonce uspořádal aukci, ve které si studia mohla za přísných podmínek zalicitovat. Nakonec vyhrál Universal, Microsoft trochu slevil ze svých požadavků (z desetimilionové sumy za licenci je rázem jeden milion, zřejmě se hne i patnácti procenty ze zisků), nicméně stále trvá na kreativní kontrole a schvalování všech verzí scénáře.

Což je jistě chvályhodné, protože scenáristé se dost často u herních adaptací s předlohou nemazlí (viz např. katastrofické scénáře ohledně děje filmového Dooma, které se naštěstí nevyplnily) a o zuřivosti některých ortodoxních fanoušků, která pramenila ze změn v prvním celovečerním Resident Evilu, by se daly rovnou psát knížky. Microsoft a Universal ovšem mají s Halo velké plány a možná se skutečně dočkáme první vysokorozpočtové adaptace (a plánuje se dokonce víc dílů). Natáčet by se mělo už od ledna, s výhledem na premiéru v jednom z prominentních letních termínů roku 2007. Problém je v tom, že na režisérovi, nedejbože na obsazení hlavní role Master Chiefa, se producenti zatím ještě neshodli.

Jejich řady však nově rozšířili Peter Jackson a jeho partnerka Fran Walsh a krom finanční výpomoci nabídli i služby svých kamarádů z WETA, nad čímž vývojáři v Bungie skáčou po hlavě do stropu, protože WETA je pro ně modlou. "Nedokážeme si představit, že by to někdo zvládnul líp. Když vezmeme v úvahu, že dovedou přesvědčivě vytvořit všechny potřebné kulisy a scény, včetně těch dříve nemyslitelných a udělat z nich součást filmu, padáme z toho na zadek". Já zatím ještě stojím, ale jestli Peter Jackson podotkne, že by si chtěl film i natočit, padnu na zadek taky. Bohužel je tenhle vývoj situace dost nepravděpodobný, protože sám Jackson prohlásil, že si hodlá odpočinout u něčeho menšího (již ohlásil projekt Lovely Bones) a ani žánrově mi to k němu moc nesedí (a to přesto, že Jacksona považuji za chameleóna).

Ať už bude režírovat kdokoliv, vězte, že o Halo se bude mluvit a Microsoft nám ho bude cpát horem spodem. Bude to Halo, které zlomí klišé o tom, že z dobrých her se stávají průměrné filmy, nebo ho stihne předběhnout Doom, který už je doslova za dveřmi? Uvidíme.