O Enderově hře už jste možná slyšeli, ti aktivnější z vás ji pak i četli. Jedná se o román Orsona Scotta Carda, který tak trochu leze i neleze Harrymu Potterovi do zelí. Ender Wiggin je sotva šestiletý prcek, kterému to ovšem v hlavě hučí jako málokomu. A Země geniální mozky potřebuje, protože se na ní možná chystá zaútočit mimozemská rasa, disponující ničivou silou. Ender se tak spolu s dalšími geniálními dětmi učí ve speciální škole, v pečlivě zastrčeném rohu vesmíru a mezi jeho předměty patří taktika, vojenské mašírování a trhání muších křidýlek.

Stejně jako jeho spolužáci tedy není oním rozesmátým chlapečkem s lízátkem, ale chladně uvažující šestiletou sviní, která je schopná umlátit vás pravítkem k smrti za to, že jste jí rozsedli svačinu.

Kolem filmové adaptace téhle bezesporu zajímavé látky krouží studia už hodně dlouho. Nakonec práva koupili Warneři a Mikea Doughertyho a Dana Harrise (X-Men 2, Superman Returns) pověřili sepsáním scénáře. Spolehlivá dvojka ale selhala, protože Enderova hra je velmi komplexním románem, který nelze jen tak vtěstnat do dvou hodin. Warnerům práva vypršela 7. prosince, ale pár dní předtím se stihli sejít s autorem a navrhnout mu prodloužení práv s tím, že si scénář bude moci sepsat sám (nebo alespoň napíše hrubou předlohu). Orson Scott Card tak bude Vánoce trávit přepisováním vlastní knihy, ale vzhledem k dlouhé řádce nul na ještě zasychajícím šeku ho to asi moc netrápí. Sám připouští, že se chce vejít do dvou hodin stopáže, protože chce aby na film přišlo co nejvíc lidí a aby se u něj bavili.

Zlatá slova, snad to Cardovi vydrží i v lednu, kdy má první návrh odevzdat, Warneři tak zamíří s releasem někdy na podzim 2007, aby se vyhnuli letnímu Potterovi. O film se poměrně dlouho a intenzivně zajímá Wolfgang Petersen, ale jakékoliv obsazování postů je zatím hudbou vzdálené budoucnosti.