Návštěvníci kouřem plněných intelektuálních kaváren možná znají subtilní britskou mladici už od dob Blafuj jako Beckham, ale civilizovaný filmový svět ji objevil až v Bruchkheimerově vypalovačce Piráti z Karibiku (na které se mj. udělal Gore Verbinski). Keiru Knightley letos uvidíme jak ve Scottově Dominu (na které se, proč to nepřiznat, docela těším) a také v historickém dramatu Pýcha a předsudek. Právě v rámci jeho propagace se Keira rozpovídala i o natáčení druhých a třetích Pirátů. Přesně v duchu ekonomického modelu nastoleného sequely k Matrixu se oba díly točí souběžně a ten druhý se jmenuje Pirates of the Carribean: Dead Man´s Chest.

Natáčecí rozvrh pro oba díly je rovných 200 dní a štáb má za sebou polovinu. Točí se průběžně už od února, ale musely se dělat přestávky, mj. i kvůli nebezpečí hurikánů. Na otázku, proč si myslí, že měl první film takový úspěch Keira odvětila, že to sama nechápe, ale pak se vytasila s teorií o rodinném filmu, který má svoje nezanedbatelné kouzlo pro děti i pro dospělé. Svým způsobem je to ten nejlepší film pro děti, který můžete natočit. Děcka jsou u vytržení a rodiče se nenudí.

Řeč se přirozeně stočila i na Johnnyho Deppa. Keira znovu potvrdila, že postava byla napsána zcela neutrálně a veškeré zásluhy za její "coolovost" tak patří Deppovu smyslu pro improvizaci a několika nápadům režiséra Verbinskiho.

K jediné otázce na sequel (Jaké je to točit sequel) Keira odpověděla, že sama sebe hrozně kritizuje a veškeré svoje postavy vlastně nesnáší. Má docela radost, že uplynuly už tři roky, takže může tu postavu trochu předělat. Každopádně je natáčení velmi vyčerpávající a my se prý můžeme těšit na spoustu překvapivých zvratů.

Moc toho neřekla holka, co? S tím jsme počítali a tak pro vás máme krom plakátu i nástřel zápletky druhého dílu, který bude mít premiéru v červenci 2006. Ve dvojce se totiž dozvíme, že Jack Sparrow (Johnny Depp) něco dluží Daveymu Jonesovi - vládci hlubin a kapitánovi Bludného Holanďana. A to něco je jeho vlastní duše. Pokud to Jack nějak nezaonačí, čeká ho věčné zatracení a všechny ty legrácky, o kterých vám vaše babičky nevyprávěly. Jack tedy jemně přeruší svatbu Willa (Orlando Bloom) a Elizabeth (Keira Knightley). Ještě než se vezmou, musejí pomoci kamarádovi v nouzi. Na cestě za spasením potkají mnoho překážek, např. vousatého kapitána Sao Fenga v podání Chow Yun-Fata. Režíruje opět Gore Verbinski. Už se nemůžete dočkat, co?